طراحی سایت فروشگاهی مشابه سایت دیجی کالا

ساخت سایت فروشگاه آنلاین به معنای طراحی وب سایت فروشگاهی با امکان فروش آنلاین از طریق درگاه پرداخت. به منظور طراحی سایت فروشگاهی باید یکسری نکات و اصولی را در نظر بگیریم . در این مقاله سعی داریم که در این مورد جامع و کامل صحبت کنیم. از جمله سایت های فروشگاهی با کیفیت می توان به ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس نام برد. در مورد مزایای طراحی وب سایت وردپرس نیز بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سایت فروشگاهی دیجی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین در ایران با رتبه دو سرچ گوگل می باشد. از جمله امکانات سایت دیجی کالا چندفروشندگی بودن آن است. چندفروشندگی یعنی فروشندگان نیز می توانند مانند خریداران در سایت ثبت نام کنند و کالا و محصولات خود را به فروش برسانند. طراحی سایت چند فروشندگی در وردپرس با استفاده از افزوئه دکان امکان پذیر است.

طراحی سایت فروشگاهی مشابه سایت دیجی کالا و با امکانات سایت دیجی کالا با سیستم مدیریت محتوا وردپرس برای بسیاری از کسب و کارهایی که می خواهند فروش آنلاین داشته باشند بسیار مفید است.

طراحی سایت رادی وب با بیش از 7 سال سابقه طراحی و سئو سایت می تواند در زمینه طراحی سایت فروشگاه آنلاین دیجی کالا به شما کمک کند تا با کمترین هزینه بتوانید سایتی با کیفیتی عالی و کاربر پسند داشته باشید. از جمله امتیازات سایت هایی که ما طراحی می کنیم. طراحی وب سایت با کدنویسی و از پایه است.

طراحی سایت فروشگاهی مشابه دیجی کالا

طراحی سایت فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین

همانطور که گفتیم سایت فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین سایتی است که بتوان در آن محصول درج کرد و محصولات را از طریق درگاه پرداخت آنلاین به فروش رسانید.

در سایت فروشگاهی می توانید تا بی نهایت محصول یا کالا درج کنید. محصولات می توانند قیمت داشته باشند و آنلاین فروش روند و یا بدون قیمت باشند و فقط برای معرفی محصولات باشد.

ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس بهترین گزینه برای کسب و کارها به خصوص برای کسب و کارهای کوچک که تازه آغاز به فعالیت کردند بسیار مناسب است.

سایت فروشگاهی یعنی سایتی که کاربر بتواند از طریق درگاه پرداخت آنلاین خرید آنلاین داشته باشد.قبل از فعال سازی درگاه پرداخت باید برای سایت اینماد بگیرید. گرفتن اینماد نیز از طریق سایت اینماد امکان پذیر است. سپس به منظور فعال سازی درگاه پرداخت لازم است که بانک مراجعه کنید و سرویس آنلاین درگاه پرداخت را بر روی سایتتان فعال کنید.

طراحی سایت فروشگاهی مشابه دیجی کالا

سایت دیجی کالا یک سایت فروشگاهی بزرگ با امکانات زیادی است. سیستم فیلتر محصولات، سرچ پیشرفته، دسته بندی محصولات، سیستم مقایسه محصولات، سیستم چندفروشندگی، مگا منو چند سطحی، سیستم علاقه مندی ها و بسیاری از امکانات دیگر. تمامی این امکانات با استفاده از ساخت سایت وردپرسی فروشگاه آنلاین  امکان پذیر است. روشی که ما در رادی وب طراحی می کنیم از پایه و از صفر سایت را با کدنویسی html و css می سازیم. این روش از طراحی وب سایت بدون استفاده از سایت ساز ها و افزونه های سایت ساز ، کاملا اصولی و با رعایت تمام پروتوکل ها و الگوریتم های گوگل برای سئو سایت است.

حتما در نظر داشته باشید برای طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین خودتان ، با شرکتی یا شخصی کار کنید که به اصول طراحی وب سایت سئو شده کاملا آشنایی داشته باشد. که بعد ها سایتتان به مشکل نخورد.

امکانات سایت دیجی کالا را به راحتی می توان بر روی وردپرس پیاده سازی کرد. سیستم مگا منو چند سطحی که در وردپرس نیز وجود دارد. پلاگین هایی که سبک و با کیفیت هستند و می توان به راحتی آن را مدیریت کرد. مانند افزونه مگامنو.

سیستم مقایسه محصول، افزودن به علاقه مندی ها و فیلتر محصولات که در طراحی سایت وردپرسی به راحتی می توان این امکانات را به سایت اضافه کرد.

سرچ پیشرفته محصول در وردپرس

از جمله امکانی که بسیاری از کاربران در ساخت وب سایت فروشگاهی تاکید دارند سیستم سرچ پیشرفته محصولات است. اگر تعداد محصولات در سایت زیاد باشد پیدا کردن یک محصول با استفاده از نقشه سایت یا مگا منو سخت است. باید حتما سایت سرچ پیشرفته داشته باشد.

گاهی اوقات حتی می توان برای سرچ نیز فیلتر تعریف کرد. تمامی این امکانات در سایت های وردپرسی به راحتی قابل توسعه است.

افزونه دکان

سیستم چندفروشندگی که در وردپرس با استفاده از افزونه دکان ساخته می شود. افزونه دکان از افزونه های پرکاربرد ، سبک و حرفه ای در طراحی سایت های فروشگاهی است.

این افزونه این امکان را به کاربران می دهند که به عنوان فروشنده در سایت ثبت نام کنند و می توانند به محصول بسازند و به فروش برسانند.

البته لازم به ذکر تمامی این امکانات را نیز می توان با کدنویس بدون افزودن پلاگین نیز طراحی کرد. اما زمان بیشتری و هزینه بیشتری صرف می شود.

مزایای طراحی وب سایت فروشگاهی با وردپرس

افرونه ووکامرس در وردپرس قوی ترین افزونه سایت ساز وردپرسی می باشد. بیش از یک سوم از سایت های جهان با استفاده از وردپرس طراحی شده است. این استقبال بی نظیر از وردپرس به دلیل امکانات زیادی که وردپرس دارند و کاربرپسند بودن آن است.

 

ساخت سایت فروشگاهی با استفاده از ووکامرس مزایای زیادی دارد. محصولات در سایت های وردپرسی به دو صورت درج می شوند: محصولات ساده و محصولات متغییر. محصولات ساده یعنی درج یک محصول با همان یک ویژگی و همان قیمت. محصولات متغییر محصولاتی هستند که در رنگ بندی، سایز بندی، حجم، قیمت و فاکتورهای دیگر با هم متفاوت هستند.

با استفاده از طراحی سایت فروشگاه آنلاین وردپرسی می توان هم محصولات ساده و هم محصولات متغییر به راحتی طراحی کرد.

از جمله امکانات دیگر سایت فروشگاهی وردپرسی میتوان به امکاناتی نظیر سیستم فیلتر محصولات، سیستم چندفروشندگی، سیستم مقایسه محصولات و بسیاری از امکانات دیگر را نام برد.

بهینه بودن کدهای قالب وردپرس

از دیگر مزایای ساخت سایت های وردپرسی بهینه  بودن کدهای قالب وردپرس است. وردپرس دائما در حال آپدیت کردن قالب ها بر روی سایت وردپرس است. با به روز رسانی قالب های وردپرسی تمامی اصول سئو سایت  در آنها به روز رسانی می شوند. این از مهمترین مزایای سایت های وردپرسی است.

سادگی و کاربرپسند بودن

به دلیل سادگی پنل پیشخوان وردپرس هر کاربری به راحتی می تواند سایت را مدیریت کند. و اصلا نیازی به تخصص و دانش برنامه نویسی ندارد. سادگی استفاده از وردپرس از مزایای آن است.

قیمت ارزان و در عین حال با کیفیت سایت های وردپرسی

از جمله امتیازات مهم راه اندازی سایت وردپرسی قیمت ارزان آن است. از آنجا که وردپرس قالب های خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد، بنابراین می توان سایت های با قیمت ارزان طراحی کرد. اما در عین حال سایت ها کیفیت بالایی دارند.

توسعه پذیری وردپرس

وررپرس یک سیستم مدیریت محتوا متن باز است. از آنجایی که متن باز است یعنی طراحان سایت و برنامه نویسان به منبع کدها دسترسی دارند و می توانند سایت را توسعه دهند. از این رو به راحتی می توان سایت های اختصاصی با توجه به نیاز کاربران و امکانات خاص طراحی کرد.

از این  بسیاری از پلاگین ها هستند که با ووکامرس سازگاری دارند. از جمله مزایای مهم ساخت وبسایت فروشگاه آنلاین با ووکامرس همین است. در مخزن افزونه های وردپرس میلیون ها پلاگین وجود دارد.

بیشتر بدانیم -----> طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس

مزایای طراحی سایت فروشگاهی با رادی وب

از مهمترین مزایای سایت هایی که ما می سازیم پشتیبانی یکساله سایت ها است. حتما دقت داشته باشید که سایت ها پشتیبانی داشته باشند. پشتیبانی سایت شامل هر گونه ایراد فنی بر روی وب سایت و یا هک شدن یا هجوم و حمله ویروس ها است.

از دیگر مزایای راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین با رادی وب، کدنویسی از پایه است. طراحی سایت با html و css مزایای زیادی دارد. بسیاری از شرکت ها و شخص های طراح سایت با استفادخ از افزونه های سایت ساز یا سایت های سایت ساز استفاده می کنند و به مشتریان خود چیز نمی گویند. اما استفاده از این جور سایت ها بعدا دردسر های بسیاری دارد. حتی بسیاری از آنها سایت را پشتیبانی نمی کنند.

زمانی که ما سایت را با استفاده از کدنویسی html و css از صفر شروع به طراحی می کنیم. تمامی اصول سئو سایت، بهینه سازی سرعت سایت. ریسپانسیو سایت یا بوت استرپ، کدنویسی عنوان و توضیحات و متا دسکریپشن در سایت، رعایت هدینگ و بسیاری از موارد دیگر که مربوط به سئو سایت است در آن رعایت می شوند.

کدهای js اضافه از هدر برداشته می شوند و به جای آن از کدهای مفید برای سئو سایت استفاده می شود. تمامی تصاویر بهینه سازی می شوند.

مراحل طراحی وب سایت دیجی کالا با وردپرس

حال می خواهیم ساخت سایت دیجی کالا را شروع کنیم. هم می توانیم از قالب سایت آماده شبیه سایت دیجی کالا استفاده کنیم و هم می توانیم کدنویسی از پایه به شکل همان قالب و با امکاناتی که مشتری از ما بخواهد شروع کنیم. استفاده از قالب های آماده سایت و یا طراحی سایت دیجی کالا از پایه با کدنویسی ، بستگی به نظر مشتری و نیاز های او دارد.

در اینجا ما مراحل ساخت سایت فروشگاه آنلاین شبیه دیجی کالا را از صفر و با کدنویسی می گوئیم. سپس استفاده از سایت آماده ارزان شبیه سایت دیجی کالا را خواهیم گفت.

نصب قالب وردپرس و آغاز ساخت سایت دیجی کالا

برای طراحی وب سایت دیجی کالا با وردپرس و با کدنویسی از پایه در ابتدا ما وارد سایت وردپرس می شویم و آخرین نسخه قالب وردپرس را دانلود می کنیم.

سپس یک قالب خام و اختصاصی آندراسکور از سایت underscore دانلود می کنیم. لازم به ذکر است این قالب یک قالب اختصاصی است که کدنویسی از پایه بر روی آن انجام می شود. قالب اختصاصی یعنی قالبی که از سایت ساز یا افزونها های قالب های آماده استفاده نشده. یعنی قالب سبک و قابل کدنویسی است. با استفاده از این قالب می توان سایتی سبک و اختصاصی با سرعت بالا و بهینه سازی شده طراحی کرد.

برای شروع طراحی سایت دیجی کالا ابتدا طراحی ظاهر صفحه اصلی را آغاز می کنیم. به وسیله کدنویسی html و css ظاهر سایت را طراحی می کنیم.

پس از طراحی فرانت اند سایت حال امکانات سایت را شروع می کنیم. امکانات سایت با توجه به درخواست مشتری می تواند متغیر باشد. اگر مشتری بخواهد سایت چندفروشندگی باشد افزونه دکان را نصب می کنیم. امکاناتی مانند مگا منو چند سطحی، فیلتر محصولات، سیستم علاقه مندی ها، مقایسه محصولات، سرچ پیشرفته محصولات، درج محصولات متغییر یا ساده و … همه به مشتری بر روی سایت فعال می شود.

انتخاب هاست و دامنه

برای بارگذاری سایت بر روی دامنه اصلی لازم هاست و دامنه تهیه کنید. حتما دقت داشته باشید هاست پرسرعت انتخاب کنید. سرعت هاست تاثیر مستقیم بر روی سرعت سایت دارد. و سرعت سایت تاثیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی سایت و در نتیجه ترافیک و رتبه وب سایت دارد.

برای انتخاب دامنه مناسب لازم است قواعدی را رعایت کنید. دامنه سایت بهتر است کوتاه باشد  و از به زبان انگلیسی باشد. در نام دامنه سعی کنید نام برند و نوع کسب و کارتان مشخص باشد.

مثلا رادی وب که از دو کلمه رادی (نام برند) و وب ( نوع کسب و کار) تشکیل شده است.

ایمن سازی سایت و بهینه سازی سایت

بحث مهم در سایت های فروشگاهی ایمن سازی وب سایت است. برای ایمن سازی سایت باید دو نکته را رعایت کنیم. اول فعال کردن قفل سایت با پروتوکل https است. ای موضوع برای سایت بسیار حائز اهمیت است. هم از بابت ایمن بودن وب سایت و عدم هک شدن و دسترسی به درگاه پرداخت در سایت های فروشگاهی وردپرسی و هم از نظر بهینه سازی سایت برای رتبه بندی گوگل. زیرا گوگل به پروتوکل https در رتبه بندی سایت اهمیت می دهد.

برای ایمن سازی سایت وردپرسی با استفاده از افزونه ما در رادی وب از افزونه Ithem security استفاده می کنیم. برای راه اندازی این افزونه آخرین نسخه را از مخزن افزونه های وردپرسی نصب و فعال سازی می کنیم.

درج اطلاعات سایت با توجه به نیاز کاربر

لازم است که مشتری تمام اطلاعات محصولات و اطلاعات درباره ما، تماس با ما و سایر اطلاعات را دسته بندی و آماده کند. تصاویر سایت باید بهینه باشد. یعنی تصاویر با حجم کم و کیفیت مناسب و با فرمت WEBP که بهترین فرمت برای سئو سایت است، درج شوند.

برای درج محصولات سایت فروشگاهی ما تمام آموزش های لازم را به مشتریان خود می دهیم. اگر مشتری بخواهد ما خودمان درج اطلاعات کنیم که آن را انجام می دهیم و اگر بخواهد خودش درج اطلاعات کند در آموزش ها کامل نحوه درج اطلاعات محصولات و سایر قسمت های سایت را هم توضیح می دهیم.

اگر محصول متغییر باشد نحوه درج اطلاعات محصول در سایز بندی ها، رنگ بندی ها، حجم های متفاوت، قیمت های متفاوت و سایر ویژگی ها آموزش داده خواهد شد.

سئو سایت مشابه دیجی کالا

سایت هم اکنون آماده سئو کردن می باشد. سایتی که ما به این روش طراحی کرده ایم تمامی نکات سئو و بهینه سازی سایت در آن رعایت شده است.  تمامی موارد سئو تکنیکال در طراحی سایت دیجی کالا رعایت شده است. سرعت سایت، ریسپانسیو سایت، بهینه سازی تصاویر، عنوان ها، متا دسکریپسن، تایتل سایت و … همگی در طراحی سایت رعایت می شود.

قالب آماده سایت دیجی کالا

ما در فروشگاه قالب سایت رادی وب انواع سایت های آماده فروشگاهی، شرکتی، خدماتی ، شخصی و … را قرار داده ایم. تمایز وب سایت های آماده رادی وب یا سایر سایت های آماده در طراحی آن است. برای ساخت سایت های آماده معمولا از سایت سازها یا افزونه های سایت ساز استفاده می شوند. استفاده از این سایت ها سراسر مشکل و ایراد است. بسیاری از آنها پشتیبانی نمی شوند. آنها به صورت غیر اصولی و بدون رعایت استانداردهای سایت و بهینه سازی سایت ساخته می شوند. بسیاری از سایت های آماده که در اینترنت به وفور یافت می شوند، غیر ایمن و غیر استاندارد است. ممکن است حتی شما سایت های آماده رایگان نیز مشاهده کنید که در اینترنت ریخته شده است. اما قبل از استفاده از سایتی حتما از استاندارد بودن آن، بهینه بودن آن، ایمنی سایت، پشتیبانی سایت و بسیاری از موارد دیگر کاملا آگاهی پیدا کنید.

سایت های آماده ارزان و رایگان که ما در فروشگاه قالب رادی وب گذاشته ایم، همگی قبلا یک بار از پایه طراحی شده اند. آنها را ایمن سازی کردیم. ریسپانسیو هستند و اصول بهینه سازی سایت در همه آنها رعایت شده است. تمامی سایت های آماده ما سبک و پرسرعت هستند. این سایت ها قبلا توسط مشتری سفارش داده شده بودندو ما آن را از صفر با کدنویسی طراحی کرده ایم و سپس آن را در فروشگاه قالب گذاشته ایم. نمونه سایت های آماده فروشگاه آنلاین ارزان مشابه دیجی در فروشگاه قالب وجود دارد.

تمامی سایت ها با وردپرس ساخته شده است و توسعه پذیر هستند. از این می توان امکانات و ظاهر سایت را نیز تغییر داد. سایت ها را می توان چند زبانه کرد.

سایت های ارزان آماده رادی وب همگی پشتیبانی می شوند و آموزش های لازم به مشتریان جهت ادمینی سایت داده می شود. با آموزش پنل پیشخوان وردپرس کاربران به راحتی می توانند محصولاتشان را درج کنند. اما اگر خواستند که ما درج کنیم نیز این کار امکان پذیر است.

بهتر است بدانیم -----> طراحی سایت فروشگاهی ارزان

کلام آخر

راه اندازی سایت فروشگاهی مشابه دیجی کالا برای کسب و کارهای آنلاین برای فروش بیشتر و برند سازی بسیار توصیه می شود. شما می توانید پکیج دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را با استارت یک سایت فروشگاهی جذاب مانند دیجی کالا شروع کنید.

اما قبل از شروع انجام طراحی سایت فروشگاهی تان حتما اطلاعات لازم  را در این زمینه کسب کنید. و اگر خواستید از قالب های آماده استفاده کنید بسیار دقت داشته باشید که از چه کسی خریداری می کنید. و آیا پشتیبانی دارد یا خیر . و آیا سایت از پایه کدنویسی شده است یا از این سایت هایی  است که در اینترنت همه جا مجانی ریخته شده اند.

مقالات مرتبط ----> ارزانترین روش ها در راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین