تولید محتوا بر اساس اصول سئو

محتوا پادشاه است. حتما این جمله را بارها شنیده اید. تولید محتوا با کیفیت و براساس اصول سئو سایت از مهمترین فاکتورهای سئو داخل صفحه است. البته تولید محتوا فقط مربوط به محتوای مقالات نیست. بلکه تولید محتوا سئو شده برای تمامی صفحات سایت مانند صفحع اصلی صفحه محصولات صفحه درباره ما و … در فرآیند سئو سایت تاثیر مثبت دارد.

الگوریتم گوگل می گوید که تولید محتوا با کیفیت بخش مهمی از سئو سایت است. در ادامه برخی از نکات مهم در رعایت تولید محتوا سئو شده را می گوئیم. محتوا سئو بیس و با کیفیت تاثیر مستقیم بر روی ترافیک وب سایت و در نتیجه افزایش رتبه بندی سایت دارد.

در سال های اخیر گوگل کاربرپسند شده است. یعنی تجربه کاربری برای گوگل در افزایش رتبه بندی سئو سایت اهمیت پیدا کرده است. گوگل تاکید دارد که محتوای سایت باید آن قدر با کیفیت باشد که زمانی که کاربر وارد سایت شد آن مطلب برایش مفید باشد.

نکات کلیدی در تولید محتوا سئو بیس

برای ایجاد محتوا اصولی و سئو شده باید نکات را باید در نظر بگیریم.

 • حتما در تولید محتوا نیاز مخاطبان را در نظر بگیرید
 • از تصاویر استفاده کنید
 • از کلمات کلیدی به اندازه نیاز استفاده کنید
 • لینک سازی داخلی را رعایت کنید
 • به شبکه های اجتماعی دقت داشته باشید
 • محتوا کامل و جامع باشد
 • از عنوان مناسب استفاده کنید
 • پاراگراف اول محتوا مهم است
 • محتوا را بازبینی کنید

در ادامه این مقاله به طور کامل در مورد رعایت اصول سئو در تولید محتول کامل و  جامع صحبت می کنیم.

نیاز مخاطبان را در نظر بگیرید

مهمترین موضوع در تولید محتوا این است که بر اساس نیاز مخاطبان نوشته شود. گوگل به تجربه کاربری بسیار اهمیت می دهد. و با توجه به نیاز کاربران در موتور های جستجو رتبه بندی می کند.

اگر می خواهید تولید محتوا بر اساس اصول سئو سایت باشد حتما با توجه به نیاز های کاربران محتوا تولید کنید. خود را به جای مشتری بگذارید. از خود بپرسید مشتری چه هدفی دارد؟ چه نیاز هایی دارد و دنبال چیست؟ ببینید این خدمات یا محصولات یا کالای شما کدامین نیاز کاربر را بر طرف می کند؟ بر روی آنها تمرکز کنید و با توجه برآورده کردن این نیاز ها رعایت اصول سئو در تولید محتوا را آغاز کنید.

از تصاویر و ویدئو های جذاب استفاده کنید

استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب در محتوا، خستگی کاربران را به در می کند. استفاده از تصاویر شانس به اشتراک گذاری صفحه وب سایت شما در سایر وب سایت ها و یا شبکه های اجتماعی را بالا می برد. در نتیجه ترافیک وب سایت نیز بالا خواهد رفت.

حتما تصاویر را بهینه سازی کنید. بهینه سازی تصاویر یعنی حجم تصاویر را در حدی پایین بیاورید که سایت سنگین نشود و کیفیت آن پایین نیاید. فرمت مناسب برای تصاویر سئو شده webp است.

استفاده از ویدئو نیز در تولید محتوا اصولی نیز می تواند به بالارفتن دیده شدن وب سایت کمک کند. بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای خواندن متن نوشتاری از ویدئو ها استفاده کنند. بنابراین همیشه به گونه ای تولید محتوا کنید که همه جوانب را در نظر بگیرید.

از کلمات کلیدی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی و یا تحقیق کلمات کلیدی یعنی با توجه به کلمه کلیدی اصلی تمامی مترادف های آن را پیدا کنید. از کلمه کلیدی اصلی و تمامی مترادف های آن به اندازه کافی در محتوا استفاده کنید.

مقدار مناسب برای استفاده کلمات کلید بین 1 الی 3 درصد کل محتوا است. یعنی اگر محتوا شما 1000 کلمه باشد بین 10 الی 30 مرتبه در متن از کلمات کلیدی و مترادف های ان استفاده کنید. اگر مقدار کلمات کلیدی کمتر از این مقدار باشد این محتوا نیاز به بازبینی دارد و اگر بیشتر از 30 کلمه کلیدی باشد سئو کلاه سیاه به حساب می آید.

لینک سازی داخلی مهم است

یکی از بحث های مهم در سئو داخل سایت لینک سازی های داخلی است. لینک سازی داخلی باید به گونه ای باشد که تمامی صفحات داخلی به هم متصل شوند.

از عنوان مناسب استفاده کنید

اولین چیزی که کاربر می بیند عنوان مقاله است.عنوان  محتوا سئو شده نشان می دهد که موضوع آن محتوا در رابطه با چیست؟

تیتر مقاله برای جذب مشتری اهمیت زیادی دارد. برای انتخاب محتوای مناسب ، سعی کنید از عناوینی استفاده کنید که برای مخاطبان جذاب تر باشد.

در انتخاب عنوان مناسب برای تولید محتوا سئو شده نکاتی را دقت کنید.

 • عناوین نه کوتاه و نه بلند باشد.
 • در عنوان اصلی سایت حتما از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید.
 • سعی کنید از عنوان های خاص و منحصر به فرد استفاده کنید.
 • استفاده از اعداد نیز می تواند عنوان را جذاب تر کند.
 • متادسکریپسن

محتوا کامل و جامع باشد

از نکات مهمی که برای گوگل اهمیت دارد تولید محتوای سئو و کامل و جامع است. برای رعایت سئو در تولید محتوا باید حتما اصول استاندارد آن رعایت شود. نگارش یک محتوا کامل و جامع که کاربرپسند باشد از نظر گوگل عالی است.

گوگل می گوید تعداد کلمات یک محتوا سئو بیس بین 1000 تا 2500 کلمه باشد. اما اگر این تعداد کلمات 2500 کلمه باشد از نظر گوگل عالی است.  محتوا مناسب محتوایی است که طولانی باشد با رعایت تحقیق کلمات کلیدی  و تعداد کلمات کلیدی و تعداد کلمات کل محتوا.

به شبکه های اجتماعی دقت داشته باشید

در تمامی شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید. شما باید بازاریابی محتوایی برای سئو سایتتان داشته باشید. بازاریابی محتوایی چیست؟ بازاریابی محتوایی یعنی بتوانید برای تمامی پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی تولید محتوا مناسب داشته باشید. در تمامی شبکه های اجتماعی عضویت داشته باشید و در آنجاها نیز محتوای سئو شده تولید کنید. تولید محتوا فقط منحصر به صفحه مقالات و وبلاگ سایت شما نمی شود. بازاریابی محتوایی در سئو یعنی در تمامی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، یوتیوب، آپارات، اینستاگرام ، تلگرام، لینکدین، صفحات وبلاک مانند ویرگول فعالیت داشته باشید و محتوای مناسب تولید کنید.

پاراگراف اول محتوا مهم است

پاراگراف اول محتوا هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربران مهم هستند. در پاراگراف اول حتما از کلمات کلیدی مهم و مترادف های آن ها استفاده کنید. کلمات کلیدی در پاراگراف اول را بلد کنید.

اولین چیزی که در مقاله به چشم می آید و باعث جذب  یا عدم جذب مخاطب می شود پاراگراف اول است. موتورهای جستجوگر گوگل نیز برای پاراگراف اول اهمیت زیادی قائل هستند.

توجه به متا دسکریپسن

استفاده از توضیحات متا همیشه یکی از اصول مهم در تولید محتوا بوده است. خزنده های موتورهای جستجو با خواندن توضیحات متا دید کلی در مورد آن صفحه سایت به دست می آورند.

در توضیحات متا سایت حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید. متا دسکریپشن در حدود 150 کلمه است که موضوع و چکیده کلی مقاله را می گوید. توضیحات متا بر روی نرخ کلیک تاثیر مستقیم دارد.

استفاده از اعداد در عناوین

برای جذاب تر شدن عنوان اصلی مقاله می توانید از اعداد استفاده کنید. استفاده از اعداد در موضوع اصلی مقاله باعث خاص تر شدن عنوان می شود و توجه کاربران را بیشتر جلب می کند. به عنوان مثال “تولید محتوا بر اساس اصول سئو 11 روش کاربردی و تکنیکی ” این می تواند یک عنوان جالب برای کاربر باشد که کاربر را تشویق کند تا از سایت بازدید کند.

محتوا را بازبینی کنید

پس از اتمام تولید محتوا بازبینی مجدد آن باعث می شود تا ایراد های کوچکی که از نطر ما جا مانده اند و یا غلط های املایی دیده شوند و آن ها را مجدد اصلاح کنیم.

محتوا ویدئویی تولید کنید

تولید محتوا فقط منحصر به محتوای نوشتاری نیست. محتوایی ویدئویی مخاطبین بسیار زیادی داردو می توانید ویدئو های آموزشی در رابطه کسب و کارتان ، محصولات و خدماتتان بسازید. مطمئن باشید این ویدئو ها مورد استقبال مخاطبین قرار خواهد گرفت. از محتوای ویدئویی تولید شده می توانید در شبکه های اجتماعی که مربوط به محتواهای ویدئویی هستند مانند آپارات و یوتیوب و اینستاگرام استفاده کنید. لینک سایت هایی مانند یوتیوب و فیسبوک تاثیر مستقیمی بر روی سئو سایتان خواهد گذاشت.

اهمیت رعایت اصول سئو در تولید محتوا

خرنده های موتورهای جستجو مانند گوگل، صفحات وب سایت را بر اساس الگوریتم های مخصوص خود رتبه بندی می کنند. گوگل بیش از 250 فاکتور برای رتبه بندی صفحات سایت دارد. فاکتورهایی مانند محتوا سایت، سئو داخلی سایت، سئو خارجی ، سئو تکنیکال، سرعت سایت ، ریسپانسیو سایت و موارد دیگر . تمامی این موارددر مجموع باعث رتبه گرفتن سایت در موتورهای جستجو می شوند.

در این میان تولید محتوا بر اساس سئو بسیار اهمیت دارد. اگر برای محصولات و خدماتی که ارائه می دهید شروع به تولید محتوای مناسب بر اساس الگوریتم های گوگل کنید به زودی سایت شما در رتبه بندی گوگل جایگاه خوبی پیدا خواهد کرد.

همیشه بین سئو و تولید محتوا رابطه مستقیم و تنگاتنگی وجود داشته است.

تولید محتوا سئو شده

سئو محتوا چیست و چرا باید رعایت شود؟

سئو محتوا یا تولید محتوای سئو شده یعنی محتوایی که هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران مفید باشد.  تولید محتوا سئو بیس باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود.

برای تولید محتوا سئو بیس باید دو نکته را در نظر بگیریم:

 • رعایت اصول سئو داخل سایت
 • تولید محتوای سئو شده برای وب سایت

رعایت اصول سئو داخل صفحه

سئو داخل صفحه یا on page seo  به مجموعه اقدامات و فعالیت هایی گفته می شود که در داخل سایت به منظور رتبه گرفتن وب سایت در موتورهای جستجو انجام می شود.

از جمله اصول سئو داخل صفحه شامل تولید محتوا سئو شده، لینک سازی های داخلی، سرعت سایت، ریسپانسیو سایت، عنوان وب سایت، متا تگ ها، متا دسکریپشن می باشد.

تولید محتوا سئو شده برای وب سایت

سئو محتوا از مهمترین مباحث در سئو داخل سایت است. رعایت نکات اصول سئو در تولید محتوا به منظور افزایش رتبه وب سایت بسیار اهمیت دارد.

طراحی سایت رادی وب با در نظر گرفتن کلیه اصول و نکات سئو با توجه به الگوریتم های گوگل در سئو داخل سایت و سئو خارج سایت و تولید محتوا سئو شده ، شما را برای رسیدن به رتبه مناسب در موتورهای جستجو گوگل یاری می کند.

چرا سئو محتوا اهمیت دارد؟

زمانی که محتوا سئو شده بر روی سایتمان قرار دهیم هم از نظر گوگل مورد تائید است و هم جلب نظر کاربران را می کند. کاربران سایت مشتریان بالقوه هستند. کاربران با خواندن محتوای سایت ما به ما اعتماد می کنند. و زمانی که اعتماد کنند مشتریان ما می شوند و از ما خرید می کنند.

به همین دلیل محتوای سئو شده هم فروش محصولات را بالا میبرد و هم ترافیک وب سایت و در نتیجه رتبه سایت را افزایش می دهد.

تولید محتوا هم شامل تولید محتوای متنی و هم شامل تولید محتوای ویدئویی است.

مقالات مرتبط -----> سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟

سئو چیست؟ رابطه سئو و محتوای سئو شده

سئو seo مخفف کلمه search engine optimize به مجموعه فعالیت هایی که بر روی سایت انجام می شود تا سایت در موتورهای جستجو رتبه بندی بهتری بگیرد و در نتیجه ترافیک وب سایت بالا برود.

به طور کل دو نوع سئو داریم: سئو داخلی سایت و سئو خارجی سایت . سئو داخل سایت همانطور که از اسم آن مشخص است به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در داخل سایت به منظور بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو انجام می گیرد.

تولید محتوا سئو شده جزو موارد اصلی سئو داخلی سایت است.

سئو خارج سایت به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در خارج از سایت انجام می شود. این فعالیت ها واقدامات باعث افزایش رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو می شود.

بهتر است بدانیم------> سئو سایت چیست؟

سئو محتوا سایت به طور کلی عبارتند از:

محتوا پست های مقالات: پرکاربردترین قسمت برای تولید محتوا سئو شده در سایت بخش مقالات و پست های مربوط به وبلاگ است. در پست های مقالات می توان از محتوا متنی، تصاویر، محتوای ویدئویی و یا ترکیبی از متن و عکس و ویدئو ایجاد کرد.

محتوای صفحات محصول : تولید  محتوا فقط مربوط به صفحات وبلاگ و مقالات نیست. صفحات محصولا ت نیز باید تولید محتوا مناسب داشته باشند.

محتوای صفحات لندینگ پیج : صفحه اول سایت و صفحات لندینگ برای درج محتوای سئو شده استفاده می شوند. صفحه اصلی سایتتان را با توجه کلمات کلیدی کسب و کار تان محتوای سئو بیس تولید کنید.

رعایت اصول سئو در تولید محتوا

مراحل تولید محتوا سئو بیس

با رعایت اصول سئو در تولید محتوا می توایند ترافیک ارگانیک سایتتان را افزایش دهید.  در ادامه همین مقاله چند نکته ضروری دیگر در تولید محتوا را ذکر می کنیم.

فرآیند تولید محتوا سئو فرلندی مراحلی دارد. در ادامه این مراحل را توضیح می دهیم.

 1. پیدا کردن کلمات کلیدی
 2. با توجه به تحلیل رقبا یک کلمه کلیدی را انتخاب کنید.
 3. هدف گذاری کنید
 4. محتوا را تولید کنید
 5. محتوا را بهینه سازی کنید
 6. محتوا را منتشر کنید

این مراحل را خیلی کلی بیان کردیم. هرکدام از این مراحل ریزه کاری های زیادی دارد.

اولین گام : موضوع مناسب انتخاب کنید

در ابتدا باید بتوانیم موضوعی انتخاب کنیم که کاربر پسند باشد و سرچ بییشتری دارد. برای اینکه بتوانیم موضوع مناسب تری انتخاب کنیم می توانیم از چند روش کمک بگیریم.

با توجه به وب سایت های رقبا از آنها ایده بگیرید و بررسی کنید آنها بیشتر در مورد چه موضوعی صحبت کرده اند.

به انجمن ها و تالار های گفتگو که مربوط به کسب و کارتان است بروید و ببینید بیشتر مردم در مورد چه چیز هایی صحبت می کنند. می توانید از نظرات مخاطبین هدف ایده بگیرید و موضوع مناسب انتخاب کنید.

دومین گام : تحقیق کلمه کلیدی

پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب موضوع مهمی است. حال باید کلمه کلیدی مناسب و مترادف های آن ها را پیدا کنید و  در مقاله حتما از آن ها استفاده کنید. برای پیدا کردن کلمات کلیدی از ابزارهایی می توانید استفاده کنید. در ادامه چند موزد را اشاره می کنیم.

سایت google.com

اولین و مهمترین ابزار در تحقیق کلمات کلیدی خود سایت گوگل می باشد. مثلا شما می خواهید در مورد کلمه کلیدی سئو سایت تحقیق کنید. وارد سایت گوگل می شوید و کلمه سئو سایت را در بخش جستجو گوگل سرچ می کنید. مشاهده می کنید سایت گوگل کلماتی که بیشترین سرچ را داشته است خودش پیشنهاد می دهد.

گوگل ترندز

ابزار google trends نیز یکی از ابزارهای قدرتمند گوگل برای تحقیق کلمات کلیدی است. ابتدا وارد سایت گوگل ترندز شوید و کلمه کلیدی مورد نظرتان را در آنجا جستجو کنید.

Google keyword planner

این ابزار نیز جزو ابزارهای گوگل می باشد. وارد سایت گوگل کیبرد پلنر شوید و کلمه کلیدی مورد نظرتان را سرچ کنید.

ابزار google search console

ابزار سرچ کنسول گوگل از ابزارهای قدرتمند برای تحلیل وب سایت است. در آن نه تنها می توانید کلمه کلیدی را که بیشترین سرچ را داشته است ببینید بلکه تمامی آنالیز سایت در آن قابل مشاهده است.

سومین گام : محتوای کامل و جامع بنویسید

از مهمترین فاکتورها در تولید محتوا بر اساس اصول سئو ، ایجاد محتوا کامل و جامع است. گوگل محتوا هایی را بررسی می کند و آن را رتبه بندی می کند که کامل و جامع باشد. در صورتی که می خواهید محتوای سایتتان رتبه بندی شود و ترافیک وب سایت بالا رود حتما محتوا طولانی کامل و جامع باشد. تولید محتوای فوق العاده رمز موفقیت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو است.

طراحی سایت رادی وب با تسلط کامل بر روی کلیه مباحث سئو سایت و طراحی وب و تولید محتوا ، می تواند به شما از صفر تا صد طراحی وب و سئو سایتتان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *