سئو

پس از طراحی سایت، اولین گام سئوی وب سایت است. سئوی سایت از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت است که شامل بسیاری از فاکتور ها می شود. روزانه تعداد بسیار زیادی کاربر، تعداد بسیار زیادی سرچ در موتور جستجو گوگل انجام می دهند و این مسئله اهمیت زیاد سئو و بهینه سازی سایت را نشان می دهد.

سئوی سایت شامل سئوی داخل صفحه و سئوی خارج صفحه می باشد. سئوی داخل صفحه یا همان سئوی On-site، شامل هر فعالیت از جمله تولید محتوای سئو  بیس برای سایت، ریسپانسیو سایت، سرعت سایت و لینک های داخلی سایت می باشد. سئوی خارج از صفحه یا همان سئوی Off-site شامل هر نوع لینک سازی خارج از سایت می باشد. اگر می خواهید از صفر تا صد سئوی سایت بدانید و اینکه تمامی فرآیند های سئو چطور انجام می شود میتوانید مقاله سئوی سایت چیست را مطالعه فرمائید و در صورتی که هر گونه سوال و مشاوره در این زمینه دارید با کارشناسان رادی وب تماس حاصل فرمائید تا به طور کامل به صورت رایگان مشاوره دهند.

سئوی داخل صفحه یعنی سئو بیس کردن کلیه مطالب، محتوا، تصاویر، لینک های داخلی سایت و سرعت و ریسپانسیو و قفل امنیتی سایت می باشد. در اینجا به طور مختصر توضیح کوتاهی در مورد هر یک از این موارد می دهیم.

سئو سایت

تولید محتوای سئو بیس محتوا پادشاه است. حتما این جمله را خیلی شنیده اید. محتوای هر سایتی مهمترین فاکتور سایت برای پیشرفت و یا افت سایت است. با محتوا یک سایت می تواند بسیار پیشرفت کند. با محتوای مناسب شما می توانید مخاطب را جذب کنید و حتی کاربر را تبدیل به مشتری کنید. بنابراین برای فرآیند تولید محتوای مناسب حتما به اندازه کافی وقت بگذارید. محتوای سئو بیس یعنی محتوایی که بر اساس اصول سئو تولید شود. محتوای با کیفیت باید حداقل 1000 کلمه داشته باشد که ما پیشنهاد می دهیم حتی تا 2400 کلمه هم باشد برای سئوی سایت بهتر است.  باید در آن کلمات کلیدی و کلمات مترادف کلمات کلیدی به اندازه کافی تکرار شود. استاندارد چگالی کلمات کلیدی بین 1 درصد الی 3 درصد تعداد کل کلمات یک مقاله است. چگالی کلمات کلیدی نباید از این میزان کمتر و یا بیشتر است زیرا اگر این تعداد بیشتر شود گوگل این روش را به عنوان یک روش سئوی کلاه سیاه حساب می کند و نمره منفی دارد و اگر از یک درصد کمتر باشد گوگل این کلمه را به عنوان کلمه کلیدی مقاله نمی شناسد. در مقاله می توان تعداد یکی دو مورد لینک داخلی به مقالات دیگر گذاشت . در محتوا بهتر از تصاویر با کیفیت استقاده شود. محتوا باید برای کاربر جذاب باشد برای این منظور می توانید خلاقیت به خرج دهید و از تصاویر و یا ویدئو های زیبا و یا طنز و یا مثال های جذاب در داخل متن استفاده کنید.

3 نوع محتوا داریم محتوای متنی، محتوای تصویری و محتوای ویدئویی. سعی کنید از تمامی این موارد به صورت تصادفی و یکسان برای جذاب شدن محتوای سایتتان استفاده کنید. محتوا هایی مانند آموزش های گام به گام می توانند محتواهایی کاربر پسند باشند بناربراین سعی کنید هر از گاهی از این نوع محتوا ها استفاده کنید. عنوان مقاله بسیار مهم است. عنوان مقاله مانند سر ورودی محتوای شماست. بسیاری از کاربران با عنوان مقاله جذب می شوند. سعی شود در عنوان مقاله کلمه کلیدی باشد. عنوان مقاله با تگ h1 در مقاله است و تگ h1  فقط و فقط یک بار در صفحه تکرار می شوند. بنابراین برای عنوان مقاله وقت بگذارید و حتما عنوان مناسب و مرتبط با زمینه کاری انتخاب کنید.

طراحی وب سایت

محتوا به هیچ عنوان نباید کپی باشد و تمام محتوا را باید تایپ کنید. برای تولید محتوای مناسب می توانید از مقالات خارجی استفاده کنید همچنین می توانید از مقالاتی که سایتهای رقیب که موفق هستند نیز ایده بگیرید. حتما قبل از تولید محتوا در اینترنت سرچ کنید و سایت های رقیب که موفق بوده اند را مشاهده کنید.

تصاویر : تصاویر حتما باید با حجم کم و با کیفیت باشند. بهتر است از تصاویر با فرمت webp استفاده شود. در فتوشاپ تصاویر را برای وب سایت بهینه سازی کنید طوری که کیفیت آن پایین نیاید. تصاویر باید جذاب باشذ که مخاطب را جذب کند. تصاویر می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی مغز کاربران بگذارد بنابراین برای استفاده از تصاویر خلاقت  به خرج دهید. می توانید با یک تصویر یک مطلب را توضیح دهید. همیشه به یاد داشته باشید مخاطبان تمرکز زیادی بر روی محتوای تصاویر دارند.

 ویدئوها: برای جذب کابران می توانید هر از گاهی از محتواهای ویدئویی استفاده کنید. محتواهای ویدئویی می تواند شامل آموزش باشند که مخاطبان زیادی را جذب می کند. می توانید در داخل تولید محتوای متنی نیز از ویدئو استفاده کنید. سعی کنید ویدئو با حجم کم باشد.

بهینه سازی سایت

لینک های داخلی سایت: لینک دهی داخل سایت باید به گونه ای باشد که تمامی صفحات داخلی سایت را پوشش دهد. از هر مقاله به مقاله ی دیگر و یا به صفحه اصلی و یا به زیر منو ها حتما همه را به یکدیگر و به طور تصادفی لینک دهید. لینک دهی باید طبیعی و رندم باشد و فقط به یک صفحه خاص و یا صفحه اصلی لینک ندهید.

سرعت سایت: سرعت سایت از جمله موارد سئوی تکنیکال سایت است. سئوی تکنیکال سایت یعنی سئویی که برنامه نویس در هنگام طراحی سایت باید نکات مربوط به آن را رعایت کند. گوگل به سرعت سایت بسیار توجه می کند و سرعت سایت تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت، جذب مخاطب و ترافیک وب سایت دارد. برای اینکه سرعت سایت مناسبی داسته باسید باید حتما یک نفر متخصص بر روی سایتتان کار کند. ما سعی میکنیم سرعت سایت را در لایت هوس گوگل بر روی رنگ سبز بیاوریم. هر چه سرعت سایت بالاتر باشد ترافیک وب سایتتان بالا می رود و هر چه سرعت سایت پایین تر باشد نرخ پرش سایت بالا می رود.

ریسپانسیو سایت: ریسپانسیو سایت یعنی وب سایت در تمامی دستگاه های موبایل، تبلت و کامپیوتر با هر اندازه صفحه نمایش و هر مدل از موبایل به خوبی قابل مشاهده باشد. با توجه به اینکه بسیاری از سرچ های گوگل از موبایل انجام می شود و حتی سرچ در موبایل از دسکتاپ بیشتر است، گوگل برای ریسپانسیو سایت ارزش بسیاری قائل است. با استفاده از بوت استرپ می توان سایت های ریسپانسیو طراحی کرد. ما در رادی وب برای طراحی وب سایت تمامی اصول ریسپانسیو و بوت استرپ را رعایت می کنیم.

طراحی سایت

قفل امنیتی Https : و باز هم یکی دیگر از موارد سئوی تکنیکال سایت، تنظیم قفل امنیتی سایت است. از آنجا که قفل امنیتی سایت برای جلوگیری از سرقت و امنیت سایت ضروری است این مورد از اهمیت زیادی به خصوص در وب سایت های فروشگاهی برخوردار است. برای راه اندازی قفل امنیتی باید حتما پروتکل ssl را تهیه فرمائید.

سئوی خارج صفحه به هر نوع لینک دهی خارج از سایت می گویند. از جمله لینک دهی های خارج از سایت ملی توان به لینک های آگهی ها، آگهی های ویژه، ریپورتاژ آکهی، پست مهمان، هر گونه تیبلیغات سایت، لینک های شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و فوروم ها اشاره کرد. برخی از این لینک ها فالو و برخی نوفالو هستند. لینک های فالو یعنی لینک هایی که زمانی که خزنده های موتورهای جستجو  بر روی آن قرار می گیرند می تواند از طریق لینک فالو به وب سایت هدایت شوند. لینک های نوفالو یعنی لینک هایی که صرفا جهت تبلیغات و بالا رفتن بازدید سایت و برندسازی هستند و خزنده های گوگل زمانی که بر روی این لینک ها می خزند از طریق لینک ها نمی توانند به وب سایت هدایت شوند. نسبت تعداد لینک نوفالو به فالو 75 درصد به 25 درصد است یعنی تعداد لینک های نو فالو 3/4 و تعداد لینک های فالو 1/4 است.

سئوی عادی

3 میلیون تومان

بک لینک سازی یک روز در میان
مناسب برای سایت های تا سن 6 ماه

سئوی پیشرفته

5 میلیون تومان

بک لینک سازی هر روز
مناسب برای سایت های از 6 ماه به بعد

تولید محتوا یک مقاله

360 هزار تومان

تولید یک مقاله بر اساس اصول سئو
شامل 2500 کلمه