بازاریابی اینترنتی

منظور از بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی چیست؟ زمانی که نام بازاریابی آنلاین می آید ممکن است هر فردی به یک چیز فکر کند. مثلا ممکن است به ذهنتان طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت بیاید و شخصی دیگر به یاد شبکه های اجتماعی بیفتد و یا شخص دیگر وبلاگ. اما تعریفی که از بازاریابی اینترنتی می توان کرد مجموعه ای از تمام این موارد می باشد. بازاریابی آنلاین یا online marketing  به مجموعه ای از فعالیت ها که به صورت آنلاین برای کسب وکارها انجام می شود را دیجیتال مارکتینگ می گویند.

در دنیای امروز که همه کارها به صورت آنلاین انجام می شود انجام صحیح بازاریابی اینترنتی برای هر کسب و کاری لازم است. هم به منظور رشد و توسعه کسب و کار هم به منظور جلب نظر و جلب اعتماد مشتریان و هم از نظر کسب درآمد بیشتر و همچنین برندینگ کسب و کارتان.

در این مقاله می خواهیم کامل در مورد بازاریابی آنلاین و آفلاین صحبت کنیم و چگونه می توانیم یک استراتژی بازاریابی آنلاین به صورت موثر داشته باشیم. بازاریابی اینترنتی از ضروریات هر کسب و کاری است حتی اگر کسب و کار کوچک و در حد محلی باشد. برای رشد سئو کسب و کارهای محلی سئو محلی پیشنهاد می شود.

بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ به هر نوع فعالیتی که در حوزه وب به منظور بازاریابی کسب و کار انجام می شود. به معنای دیگر بازاریابی آنلاین یعنی استفاده از فضای وب به منظور برندینگ و معرفی کسب و کارها. امروزه با گسترش اینترنت و استفاده دیجیتال مارکتینگگسترده از فضای مجازی در تمامی ابعاد زندگی، کسب و کارها نیز به این فکر افتادند تا از فضای مجازی برای برندسازی کسب و کارشان استفاده کنند. روش های زیادی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد. طراحی وب سایت و سئو سایت و بهینه سازی وب از جمله مهمترین روش های بازاریابی آنلاین است. روش هایی مانند ایمیل مارکتینگ، بنر های تبلیغاتی آنلاین، تبلیغات آنلاین، سایت های آگهی، بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات در شبکه های اجتماعی همگی از روش های بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین است.

مزایای استفاده از بازاریابی آنلاین

از آنجا که بسیاری از افراد گوشی تلفن همراه دارند، در هر جایی و هر شرایطی مسلما بازاریابی آنلاین مزایای بسیاری دارد.

بررسی رفتارهای مشتریان

با استفاده از روش های بازاریابی آنلاین می توان خیلی ساده می توان رفتارهای مشتریان را بررسی کرد. به عنوان مثال با استفاده از گوگل سرچ کنسول می توانید ببینید کاربران بیشتر بر روی چه کلماتی تمرکز دارند و یا چه کلماتی را سرچ می کنند. و یا با استفاده از ابزار های دیگر که به صورت آنلاین هستند خیلی راحت می توان متوجه شد کاربران در هر کدوم از کانال های آنلاین بر روی چه کلماتی یا درخواست هایی تمرکز دارند. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که هر لحظه بتوانید با نیازهای مشتریانتان آشنا شوید و راه های برای رفع نیاز مشتریان پیدا کنید.

حتما بخوانید ----> تاثیر بهینه سازی سرعت سایت بر روی سئو سایت

هزینه های پایین

از مزایای مهم بازاریابی آنلاین صرفه جویی در زمان و هزینه است. مسلما روش های تبلیغاتی آنلاین بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به روش های بازاریابی آفلاین و سنتی است. همچنین با استفاده از شبکه های اجتماعی نیز می توانید تبلیغات داشته باشید. فرض کنید در روش بازاریابی سنتی می خواهید بروشورها را تولید و پخش کنید. علاوه بر هزینه های چاپ و کاغذ باید زمانی را برای پخش بروشورها صرف کنید تا بتوانید آن ها را به دست مشتریان هدف برسانید. حال فکر کنید این کار را با استفاده از بازاریابی آنلاین انجام دهید. می توانید در وب سایت و یا کانال اینستاگرام که مرتبط با حوزه فعالیت خودتان است تبلیغات را انجام دهید مسلما تعداد افرادی که به بازار هدف شما نزدیک باشند بسیار بیشتر خواهد بود همچنین هزینه ها نیز کاهش می یابد.

بازاریابی آنلاین

دسترسی آسان

تقریبا همه افراد به راحتی به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند. برای خرید های روزانه بسیاری از افراد به سراغ روش های آنلاین مانند وب سایت ها و شبکه های اجتماعی می روند.

بازار مشتریان هدف

مسلما در این روش مشتریان هدف بسیار راحت تر پیدا می شوند. کافی است که در یک شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کارتان و یا یک وب سایت مرتبط با کسب و کارتان تبلیغات دهید.

مقالات مرتبط ----> سئو محلی چه تاثیری بر روی کسب و کارهای محلی دارد؟

روش های بازاریابی آنلاین

برای استفاده از روش های بازاریابی آنلاین لازم است که به ابزار های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید. و بتوانید با استفاده از آنها محصولات و خدماتتان را معرفی کنید. در ادامه ابزارهای مهم دیجیتال مارکتینگ را معرفی می کنیم.

  • سئو سایت و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو
  • تبلیغات یا بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی مبتنی بر ایمیل
  • بازاریابی محتوایی
  • گوگل ادورز

با استفاده از بازاریابی آنلاین می توانید کسب و کارتان را معرفی کنید و به برندینگ کسب و کارها بسیار کمک می کند. برای نهایت استفاده از بازاریابی اینترنتی بهتر است مشتریانتان را به خوبی بشناسید.

هر چقدر که فضای اینترنت بیشتر گسترش پیدا کند رقابت بین کسب و کارها برای تبلیغات آنلاین افزایش پیدا می کند. برای تبلیغات موثر تر و تاثیر گذاری بیشتر در بازاریابی آنلاین هر چقدر بتوانید مشتریان هدف را بیشتر شناسایی کنید می توانید استراتژی مناسب تری برای بازاریابی آنلاین داشته باشید.

سئو سایت ارزان مناسب ترین روش بازاریابی اینترنتی

به جرات می توان گفت سئو سایت ارزان ترین و تاثیر گذارترین روش برای بازاریابی آنلاین است. فکر کنید زمانی که کاربر می خواهد مکانی را پیدا کند تا آخر هفته همراه دوستانشان به یک رستوران محلی بروند و یا فردی می خواهید از یکی از شعبات یک برند خاص خرید کند ، حتی شخصی قصد دارد قیمت کالایی را ابتدا به صورت آنلاین پیدا کند و سپس مغازه های مرتبط را به صورت آنلاین پیدا کند و سپس مراجعه دیجیتال مارکتینگحضوری داشته باشد. یا حتی کاربری میخواهد غذای خود را به صورت اینترنتی سفارش دهد. مطمئنا اولین جایی که همه اینها مراجعه می کنند موتور جستجوگر گوگل است. طراحی سایت سئو شده یکی از روش های موثر و ارزان در بازاریابی دیجیتال است.

همچنین استفاده از سئو سایت برای بازاریابی اینترنتی ماندگاری بالایی دارد. یعنی زمانی که شما با استفاده از کلمات کلیدی مورد نظرتان در گوگل رشد می کنید سایت شما تا مدت ها همان جا ماندگار می ماند.شما یک بار سئو کرده اید ولی اثر آن تا مدت ها می ماند.

بهینه سازی یا سئو سایت (seo) چیست؟

هرنوع اقدامی که به منظور بهینه سازی سایت در موتور های جستجو انجام شود  seo گفته می شود.

موتورهای جستجو به منظور رتبه بندی وب سایت ها یکسری الگوریتم و قوانینی دارند که لازم است سایت ها آن ها را رعایت کنند تا بتوانند در نتایج گوگل به رتبه مناسب برسند. باید حتما در نظر داشته باشید از روش های سئو کلاه سفید استفاده کنید تا سایتتان از هر گونه جریمه و پنالتی در امان باشد.

سئو وب سایت شامل بسیاری از قوانین و روش ها است که در صورتی که تمام آن را به خوبی رعایت کنید سایت شما شروع به رتبه گرفتن در موتور های جستجو می کند.

انواع روش های سئو و بهینه سازی سایت شامل روش های سئو داخل سایت، سئو خارج سایت و سئو تکنیکال سایت است.

سئو داخل سایت همانطور که از اسمش پیدا است یعنی کلیه اقدامات و دستورالعمل هایی که در درون سایت به منظور بهینه سازی سایت انجام می شود تا سایت ما در موتورهای جستجو رتبه بگیرد. از روش های سئو داخلی سایت می توان به تولید محتوای سئو شده و لینک دهی های داخلی نام برد. بهینه سازی عکس ها و استفاده از تگ alt  برای آنها. استفاده از تایتل و دسکریپشن سایت. لینک دهی های مناسب داخل سایت بین صفحات داخلی سایت به طوری که تمامی صفحات به یکدیگر متصل باشند.

سئو خارج سایت به کلیه اقداماتی که در خارج از وب سایت انجام می شود تا سایت ما در موتورهای جستجوگر رتبه بندی شود. از مهمترین معیار های سئو خارج سایت ایجاد بک لینک های مفید است. رپورتاژ آگهی ، ثبت نام در وبلاگ ها و ایجاد پست در وبلاگ ها، بک لینگ گذاری در تالارهای گفتگو، تبلیغات بنری در سایت های خبری، تبلیغات در سایت های آگهی، پست های مهمان همگی می توانند روش های موثر در استراتژی لینک سازی سایت باشند.

سئو تکنیکال سایت شامل موارد فنی و تکنیکی سایت است که به منظور بهینه سازی سایت و رتبه گرفتن در موتورهای جستجوگر انجام می شود. بهینه سازی سرعت سایت، بهینه سازی کدهای سایت، ریسپانسیو مناسب سایت همگی از موارد فنی و تکنیکال سایت هستند.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی که نوع دیگر بازاریابی آنلاین است به مجموعه اقداماتی گفته می شود که هدف از جذب مشتری تولید محتوا و انتشار آن است. بازاریابی محتوایی روش های گونا گونی دارد. بسته به نوع فعالیتتان بازاریابی محتوایی می تواند به یکی از روش های زیر باشد.

  • تولید محتوا سئو بیس و مناسب برای وب سایت خودتان و انتشار آن در سایت خودتان.
  • می توانید برای سایت های دیگر محتوا تولید کنید و از آن مقاله یک لینک به سایت خودتان بدهید.
  • تولید محتوا ویدئویی که می توان آن ها را در سایت های تبلیغاتی یا شبکه های اجتماعی مورد نمایش گذاشت. از این ویدئو ها می توانید در سایت آپارات یا یوتیوب نیز قرار دهید.

قبل از شروع به انجام بازاریابی محتوایی باید اهداف خود را در نظر بگیرید. همچنین محتوایی که می خواهید منتشر کنید به منظور بهینه سازی سایتتان در موتورهای جستجوگر نیز باشد. در بازاریابی محتوایی باید در نظر داشته باشید محتوا باید به صورت منظم و در بازه زمانی های منظم منتشر شود در غیر این صورت به نتیجه دلخواه نخواهید رسید.

ایمیل مارکتینگ  email markting

ایمیل مارکتینگ روش دیگری از بازاریابی آنلاین است. در این روش از طریق ایمیل تبلیغات انجام می شود. در ایمیل مارکتینگ هدف برندسازی است. با ارسال ایمیل به کاربران هدف می توان هم بازاریابی اینترنتی انجام داد و هم مشتریان هدف را پیدا کرد.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی اغلب به منظور برندسازی انجام می شود. بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز به دو صورت رایگان و هزینه دار است. روش هزینه دار در ایران کارایی چندانی ندارد. در ایران  در حال حاضر محبوب ترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام است. البته در پلتفرم های دیگر مانند فیسبوک ، لینکدین ، یوتیوب ، آپارات نیز می توان فعالیت کرد که علاوه بربرندسازی در سئو سایت نیز تاثیر زیادی دارد.

بهینه سازی سایت سئو سایت طراحی سایت

تبلیغات کلیکی

در این روش بازاریابی کاربر ابتدا تبلیغات خود را درست می کند سپس آن را در پلتفرم ها قرار می دهد و به اضای هر کلیک هزینه از آن کم می شود. از جمله تبلیغات کلیکی می توان به گوگل ادورز اشاره کرد.

به منظور آشنایی بیشتر و راهنمایی در این مورد با کارشناسان رادی وب در ارتباط باشید. ما می توانیم شما را راهنمایی کنیم که کدام روش تبلیغاتی برای شما موثرتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *